Torty urodzinowe dla dzieci.

5227a7ad51da6253469f4a6fd0af595d

O pomysłach na impreze urodzinową dla dzieci pisałam w jednym z lipcowych wpisów:  Przyjecie dla dzieci →

Dziś temat urodzin zawężony do kolorowych tortów urodzinowych. Pomysłów jest mnóstwo: inspiracje ulubionymi bajkami, bohaterami, motywami filmowymi lub ukochanymi kolorami, czy smakami ciast.

Ograniczeniem na pewno jest budżet. Jeśli pieczemy sami, możemy zapomnieć o tortach piętrowych i o fikuśnych kształtach. Jeśli wykonanie zlecamy dobrej cukierni, ta wykorzystując różną technikę i stojaki, wyczaruje każde ciastowe cudo.

Pamiętajmy też, dla kogo planujemy tort wykonać. Tylko starsze dzieci docenią kunszt cukierniczy. Młodsze od razu wpakują w niego paluchy i jedyne co ich będzie interesować to dobra zabawa i ewentualnie smak ;)

Domowe wypieki

Wystarczy udekorować tort owocami lub kolorowymi i słodkimi dodatkami: cukierki, m&m’sy, draże, aby stał się on tęczową niespodzianką kulinarną.

Posiadającym wprawę, talent kucharski oraz manualne zdolności, na pewno spodobają się propozycje płaskich tortów o ciekawych kształtach.

Cukiernicze cudowne wypieki

Dla zapracowanych lub stawiającym tortom urodzinowym wysoką poprzeczkę, propozycje świątecznych ciast  prosto od mistrzów cukierniczych.

 Męska sprawa

Dla wszystkich stuprocentowych chłopaków torty z ich ulubionymi bohaterami lub wypieki nawiązujące do ich zainteresowań.

Babska rzecz

Lalki, księżniczki, bale, makijaże to przykładowe inspiracje do zaprojektowania urodzinowego tortu dla dziewczynki.

Maluchy

Coś śmiesznego, słodkiego i bardzo kolorowego.

 

 

Źródło: http://pinterest.com

 

Twój komentarz